Bayley-4-NL - Bayley Scales of Infant and Toddler Development - Fourth Edition

Bayley-4-NL
  • Nancy Bayley
  • Glen P. Aylward
De Bayley Scales of Infant and Toddler Development - Fourth Edition - Nederlandstalige bewerking (Bayley-4-NL), opvolger van de Bayley-III-NL, is een instrument om het ontwikkelingsverloop van jonge kinderen in kaart te brengen en om kinderen met een ontwikkelingsachterstand te identificeren.         
View all tests and materials
Bayley-4-NL 2 daagse Basistraining
A103000408880 Kwalificatienievau A

  • Interactieve en praktische training over de achtergrond en gebruik van de Bayley-4-NL
  • Oefen met de afname, scoring en (basale) interpretatie van de nieuwe Bayley-4-NL
  • Leer van onze zeer ervaren trainer over de meetpretentie en toepassing van de subtests

Ordering

€688.00 Excl. BTW

Trainingdetails

Data live trainingen

Data training op locatie

• Maandag 9 en Dinsdag 10 maart 2026
   10.00 uur tot 17.00 uur 
   Cursus-en Vergadercentrum Domstad - Utrecht  

• Donderdag 11 en Vrijdag 12 juni 2026
   10.00 uur tot 17.00 uur 
   Aristo Meeting Center – Amsterdam Sloterdijk   

Na aankoop ontvang je binnen een paar dagen de bevestigingsmail van inschrijving. Als er meerdere data zijn dan nemen we contact met je op om jouw voorkeursdata vast te leggen. 

Waarom zou je deze training volgen?

In deze tweedaagse training geeft trainer Selma Ruiter op interactieve en praktische wijze inzicht in de achtergrond en gebruik van de Bayley-4-NL. De nadruk ligt op het oefenen met het materiaal zodat je meteen aan de slag kunt met de nieuwe Bayley-4. 

Er is vermoeden van een ontwikkelingsachterstand en daarom wil je de Bayley-4-NL inzetten om dit verder te onderzoeken, behandeldoelen te formuleren en later eventueel te evalueren.
Wat zijn dan de belangrijkste scoringsregels voordat je begint met de test? Welke subtests neem je af? Waar moet je rekening mee houden bij de afname en de scoring en wat zijn de belangrijkste aandachtspunten bij de interpretatie? Op deze vragen krijg je antwoord tijdens de 2 daagse training op locatie onder begeleiding van onze zeer ervaren trainer Selma Ruiter. 

Je krijg zo een goede basis om effectief gebruik te maken van de test, zodat je een goed kader hebt om de resultaten te kunnen interpreteren. Naast een theoretisch gedeelte wordt met name aandacht besteed aan de afnameprocedures, iteminstructies en de uitwerking en interpretatie van de resultaten van de Bayley-4-NL. Hierbij wordt veel gebruik gemaakt van filmmateriaal en ga je zelf aan de slag met het materiaal. 

Onderwerpen

Tijdens de training komen de volgende onderwerpen aan bod:
  • De opzet en theoretische achtergrond van de test
  • Het gebruiksdoel en de werkwijze
  • Bespreking van de test-items, instructie en instap-, drempel- en afbreekregels
  • Intensieve oefening met materiaal en afname door meescoren met videobeelden en door te oefenen met casussen op papier
  • Oefening in zowel handmatige als digitale scoring
  • Casussen waarin het gebruik wordt geïllustreerd en ruimte voor je eigen vragen

Wat levert deze training je op?

Leerdoelen
Na afloop van deze 2-daagse basistraining: 
  • Weet je hoe de instructies van de Bayley-4-NL moet opvolgen
  • Ben je in staat om op goede wijze de Bayley-4-NL af te nemen zodat je een betrouwbaar en valide beeld krijgt van de algemene ontwikkeling van een zeer jong kind
  • Weet je hoe je de resultaten van de Bayley-4-NL kunt interpreteren en vertalen naar de praktijk

Accreditatie
ID nummer 580696

NIP Kinder- en Jeugdpsycholoog (K&J) / NVO Orthopedagoog-Generalist (OG)
K&J/OG herregistratie – 12 punten
KJ opleiding – behandeling – 1,5 punten
KJ opleiding – diagnostiek – 1,5 punten
KJ opleiding – overig taken – 4 punten
 
Registerplein
Geaccrediteerde deskundigheidsbevordering Psychodiagnostisch Werkenden – 20 punten  
 
*Accreditatiepunten die gelden voor NVO-OG gelden ook voor basis (ortho)pedagogen.
*Accreditatie geldt ook voor psychologen en pedagogen die bij het SKJ zijn geregistreerd en voor herregistratie van Jeugdzorgwerkers SKJ.


Prijs is inclusief
  • Koffie, thee en een uitgebreid lunchbuffet
  • Geaccrediteerd digitaal certificaat
  • Digitaal lesmateriaal
  • De vermelde prijs is exclusief BTW
 

Voor wie is deze training interessant?

Doelgroep

De training is bedoeld voor Orthopedagogen en (Kinder- en Jeugd) psychologen. Daarnaast kunnen ook testassistenten en psychodiagnostisch werkenden zich inschrijven. 

 

Aanvullende informatie

Studiebelasting 
2 daagse training 
Tijd: 10.00 uur tot 17.00 uur (incl. lunch)
Zelfstudie: niet van toepassing

Trainer
Selma Ruiter

TIP
Heb je al veel ervaring met het afnemen van de Bayley-III-NL dan adviseren wij je de Bayley-4-NL Conversietraining te volgen. De Bayley-4-NL Conversietraining is een praktische online training van een halve dag waarin Selma Ruiter je meeneemt in de updates en herzieningen zodat jij direct aan de slag kunt met de nieuwe test. 

Ben je daarna toe aan meer verdieping dan is de Bayley-4-NL Verdiepingstraining een mooi vervolg waarin Selma met name ingaat op interpretatie en (jouw eigen) casuïstiek. 

Voor fysiotherapeuten, ergotherapeuten en oefentherapeuten is er de Bayley-4-NL Motoriekschalen Basistraining.  


Onze trainingen voldoen altijd aan:
  • Exclusieve kennis over de meetinstrumenten
  • De laatste wetenschappelijke ontwikkelingen
  • Direct toepasbaar in de praktijk
  • Inspirerende trainers die expert zijn in hun vakgebied
  • Sprekende praktijkcasussen
 

Speciaal voor teams en organisaties

Deze training is ook heel geschikt voor een team of voor meerdere professionals binnen dezelfde organisatie dus als incompany training. Wil je weten wat de mogelijkheden zijn neem dan contact met ons op! 

Contact