Help je ons verder bij de ontwikkeling van de Bayley-4-NL?

Psychodiagnostiek en gespreksvoering bij migrantenkinderen

  • Leer hoe je de cognitieve capaciteiten kan meten van een kind dat niet in Nederland is geboren.
  • Weet welke invloed culturele verschillen op psychodiagnostiek kan hebben.
  • Praktische trainingsdag onder begeleiding van onze expert waarin wordt ingegaan op (on)mogelijkheden van psychodiagnostiek bij kinderen met een migrantenachtergrond.

X

Specificaties

Type training Op locatie
Hoofdcategorie Klinische Psychologie, Onderwijs
Toepassingsgebied Intelligentie, Intelligentie/capaciteiten, Ontwikkeling

Het onderzoeken van een kind met een andere culturele achtergrond levert soms problemen op in de communicatie, in de keuze van testmateriaal en in de interpretatie van hetgeen je ziet. Hoe ga je om met de barrières die je tegenkomt?
De volgende onderwerpen komen aan bod: wat is cultuur, o.a. volgens DSM-V, communicatie met mensen met andere achtergronden, gespreksvaardigheden oefenen, keuze van testmateriaal (o.a. WNV), valkuilen in een testsituatie en interpretatie middels casuïstiek.

Inhoud training
Het onderzoeken van een kind met een andere culturele achtergrond levert soms problemen op in de communicatie, in de keuze van testmateriaal en in de interpretatie van hetgeen je ziet. Hoe ga je om met de barrières die je tegenkomt?
De volgende onderwerpen komen aan bod: wat is cultuur, o.a. volgens
DSM-V, communicatie met mensen met andere achtergronden, gespreksvaardigheden oefenen, keuze van testmateriaal (o.a. WNV), valkuilen in een testsituatie en interpretatie middels casuïstiek.

Leerdoelen

  • Sensitief omgaan met cultuurverschillen (zowel in gesprekken voor en na het onderzoek als tijdens het onderzoek zelf). Je bent je hierbij bewust van je eigen attitudes
  • Het samenstellen van een testbatterij die passend is bij de situatie van het kind
  • Informatie over de geschiktheid van een instrument voor een specifiek kind op te zoeken en te beoordelen
  • Testuitslagen van een onderzoek met een discriminerende normgroep te interpreteren


Accreditatie

ID nummer 467487Accreditatiepunten 
NIP Kinder- en Jeugdpsycholoog (K&J) / NVO Orthopedagoog-Generalist (OG)Herregistratie 6,5 punten
Opleiding:
-behandeling 0,5 punten
–diagnostiek 2 punten
-overige taken 0,5 punten


Prijs inclusief
 

  • Toegang tot de online leeromgeving 
  • Digitaal trainingsmateriaal 
  • Toegang tot extra webinars en whitepapers 
  • Geaccrediteerd digitaal certificaat   

    De training richt zich op psychologen en orthopedagogen.

    Trainingstijden
    Locatie: 09.30 uur tot 16.30 (incl. lunch) 
     
    Trainer 
    Noortje Kostrubin  
     
    Onze trainingen voldoen altijd aan: 

    • Exclusieve kennis over de meetinstrumenten  
    • De laatste wetenschappelijke ontwikkelingen
    • Direct toepasbaar in de praktijk    
    • Inspirerende trainers die expert zijn in hun vakgebied  
    • Sprekende praktijkcasussen 

       

      Trainers

      Noortje Kostrubin
      Noortje Kostrubin
      Noortje is als orthopedagoog-generalist werkzaam op Saenstroom Ortho Pedagogisch Didactisch Centrum, een voorziening voor leerlingen met leer- en gedragsproblemen binnen het Samenwerkingsverband VO Zaanstreek. Naast uiteenlopende werkzaamheden binnen Saenstroom opdc, verricht zij onderzoek op de internationale schakelklas en diverse andere scholen binnen het samenwerkingsverband. Eerder verzorgde zij onderwijs in de opleiding tot gz-psycholoog (BIG) aan de RINO Utrecht in de module over (handelingsgerichte) diagnostiek.
      2 Trainingen
      Producten kunnen aan je winkelmand worden toegevoegd.

      Gegroepeerde productitems
      Productnaam Excl. BTW
      Psychodiagnostiek en gespreksvoering bij migrantenkinderen - 1 december 2023, Cursus-en Vergadercentrum Domstad, Utrecht
      Art.nr. course:309094_1596108 / E3551.01-0-
      € 315,00